Şehir alanlarında özellikle zemin döşemesi gibi noktalarda çok fazla kullanılan ürünlerden biri olan granit, küp taş boyutlarıyla daha fazla tercih edilen bir yapı oluşturmaktadır. Her ne kadar parke veya plak şeklinde üretim çeşitleri de bulunsa da küp taş ürünleri özellikle dekoratif döşemeler gerçekleştirmek için daha fazla kullanılmaktadır. Bu noktada seçilebilecek ürünler arasında doğal kırma veya sulu kesim sayesinde elde edilmiş ürün çeşitleri bulunmaktadır.

Doğal kırma ürünlere bakıldığında 4×6 santimetre boyutlarından başlamak üzere 6×8 santimetre boyutlara uzanan çeşitleri yer almaktadır. Daha büyük boyutlarda ise 8×10 santimetre ve 10×20 santimetre boyutlarda doğal kırma granit küp taş ebatları bulunmaktadır. sulu kesim granit küp taş ürünlerine bakıldığında da yine doğal kırma ile aynı boyutlarda ürünler yer almaktadır.

İki ürün arasında doğal kırmada çizgiler belli belirsiz olurken, sulu kesimde keskin köşeler ve net çizgiler ile üretim yapılmaktadır. Ayrıca ürün temin ederken, doğal kırma ürünler tonaj üzerinden sulu kesim ürünler metrekare boyutları üzerinden temin edilmektedir.